versija neigaliems Versija neįgaliems struktura  Svetainės struktūra paraÅ¡ykite mums  Parašykite mums
Didvyžių socialinės globos namai
 / Tarptautinė psichikos sveikatos diena


Autorius: Dana     Įrašo laikas:2011-10-26

Spalio 10-ąją pasaulis mini Tarptautinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena aktuali turėtų būti visiems visuomenės nariams, nes ši diena primena, kad mus supančiame pasaulyje, be materialių dalykų, egzistuoja ir neapčiuopiama, tačiau labai svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis – psichika. O psichikos sveikata - viena didžiausių ir labiausiai pažeidžiamų vertybių šiuolaikinėje visuomenėje. Psichikos reiškiniai: mąstymas, pažintinė psichikos veikla, emocijos lydi kiekvieną žmogų nuo gimimo iki mirties. Būtina pabrėžti, kad tai yra psichikos sveikatos, o ne psichikos ligų diena.

Tarptautinė psichikos sveikatos diena 11 val. buvo paminėta Didvyžių socialinės globos namuose. Apie šią dieną kalbėjo direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui Ona Budrienė, kuri perskaitė pačios parinktą labai įdomią medžiagą apie psichines ligas: depresiją, šizofreniją, silpnaprotystę. Ji sakė, kad esam kaip viena šeima ir visiems linkėjo daugiau supratimo, tolerancijos kito žmogaus psichikos sutrikimams bei pasidžiaugė, kad su kiekviena diena mus išgirsta vis daugiau žmonių. Juk kaip gera jaustis visų mylimu!

Taip pat trumpai mintimis pasidalijo šiuose globos namuose du mėnesius dirbantis psichiatras Vytautas Vitkauskas. Jis pabrėžė, kad visuomenėje vertėtų sakyti  ne ,,psichinė liga“, bet ,,laikinas psichikos sutrikimas“. Gydytojas palinkėjo stiprybės, valios, kūrybiškumo, geros sveikatos ir be abejo nuoširdaus bei gražaus bendradarbiavimo.

Po trumpos oficialios dalies visi renginyje dalyvaujantys žmonės galėjo pasižiūrėti dramos būrelio vadovės Danguolės Dereškienės sukurtą spektakliuką ,,Laiptais aukštyn“, kuriame vaidino globos namų gyventojai ir darbuotojai. Laiko vyksmas - Cezario ir Kleopatros laikai. Tai veiksmas apie Cezarį, Kleopatrą ir žynį, sukūrusį ,,laiko ratą“, kurio pagalba jie galėjo pabuvoti įvairiuose pasaulio kraštuose.

Tą pačią dieną po pietų 14 val. Tarptautinę psichikos sveikatos dieną paįvairino ,,SŪDUVOS“ ansambliukas, kuris labai patiko globos namų gyventojams.

Kaip gera būti kartu šventėse, pasijaučiame kaip šilta ir artima geranoriškų žmonių bendruomenė.

 

              Adresas:Augalų k., Klausučių sen., LT-70196 Vilkaviškio r. sav.     El.paštas: info@dsgn.lt     Tel.: (8 342) 53 260     Faks.: (8 342) 31 229            Sprendimas: KOMOTA