Rugsėjo 23 -ioji diena, tai – liūdna atmintina diena, kuomet prisimename gyvenusią Lietuvoje didelę žydų bendruomenę. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos duomenimis, per karą buvo sunaikinta apie 200 tūkst. žydų.

Šią dieną visuos Lietuvos kampeliuose vyko Holokausto aukų pagerbimas. Mūsų būrelis gyventojų, lydimi socialinės darbuotojos D. Čapskienės ir užimtumo specialistės L. Stankienės, taip pat vykome nešini gėlėmis, žvakutėmis ir akmenėliais prisiminti Žynių kaime įvykusią tragediją. Minėjime dalyvavo Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės ir Sūdavos vidurinės mokyklų mokiniai, kurie su savimi nešėsi akmenis, o akmens simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Jis kilo iš Izraelyje paplitusios tradicijos kaip atminties simbolį į kapus nešti akmenį, skirtingai nei Lietuvoje − gėles. Tokiu būdu norima prisiminti mirusį, atiduoti pagarbą. Jais išdėliojome žydų simbolį – septynšakę Menorą. Minėjimu, kurio organizatorė buvo Regina Naujokaitienė siekta, kad jaunoji karta geriau žinotų savo šalies istoriją ir tokius faktus, kurie verčia susimąstyti apie žmogaus vertės nebuvimą totalitarinėje sistemoje.

Grįždami iš minėjimo buvome pakviesti į Sūdavos kaimo biblioteką. Labai šiltai ir geranoriškai visą būrį priėmė ten dirbanti bibliotekininkė Janina. Bibliotekoje buvome vaišinami jos vaišėmis, taip pat pavalgėme savo pietus, kuriuos buvome įsidėję. Pasisotinę pajudėjome link Didvyžių globos namų, užsukdami aplankėme Sūdavos kaime įsikūrusį muziejų, kurio savininkė yra Regina Naujokaitienė. Prie muziejaus sutikome pas ūkininką dirbančius žmones, kurie mums, kaip lauktuvių, davė morkų bei Pekino kopūstų. Su puikia nuotaika sugrįžę į globos namų virtuvėlę išsidalinome gautas daržoves.

0 0 Balsai
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments