„Tik po to, kai bus nukirstas paskutinis medis,

Tik po to, kai bus užnuodyta paskutinė upė,

Tik po to, kai bus pagauta paskutinė žuvis,

Tik tada Jūs suprasite, kad pinigai nevalgomi.“

(Adam J. Jackson)

Išgirdus žodį „ekologiją“ daugumai pirma mintis iškyla – švara t.y. šiukšlių rinkimas ir pan., na o kai kas pamąsto apie maistą, tačiau tai gana plati žodžio reikšmė, apimanti žemę, orą ir vandenį, taip pat ir mus žmones, nes nuo mūsų viskas ir priklauso, nes mes patys sau kuriame gyvenimą ir ne tik sau, bet ir kitiems. Juk vieni stengiasi nedaryti žalos gamtai, kiti – ją niokoja.

Balandžio 20 d. Didvyžių globos namuose svečiavosi Vištyčio regioninio parko darbuotojai, kurie kartu su globos namų gyventojais diskutavo tema „Ar jau viską padariau, kad išsaugočiau Žemę?“ Kadangi globos namų gyventojams buvo užduoti išankstiniai namų darbai, tai su Vištyčio regioninio parko darbuotojais turėjo prisistatyti kaip jie prisideda prie ekologijos ir Žemės išsaugojimo. Renginio metu buvo aptariami įvairūs pavojai aplinkai, pateikiami būdai, kaip ją geriau apsaugoti nuo plastikinių maišelių atsisakymo, mažiau kuro naudojančių automobilių iki esminio požiūrio į aplinkos apsaugą keitimą. Gyventojai kalbėjo, kad atsirado skirtingaspalvių ir skirtingapaveikslių šiukšlių konteinerių, todėl kiekvienas turi jausti pilietinę pareigą surūšiuoti savo šiukšles ir prižiūrėti kaimyną, kad elgtųsi taip pat. Nors nemažai argumentų jau buvo girdėtų ir žinomų, belieka tik visai tai, kas rašoma ir kalbama pritaikyti realiame gyvenime, o tai ir yra sunkiausia užduotis.

Vištyčio regioninio parko darbuotojai padėkojo visiems gyventojams ir darbuotojams už prisidėjimą prie aplinkos tausojimo ir pasiūlė kartu pasodinti medelius. Išsidalinę medelius, visi kibo į darbą, nes kiekvienas norėjo pasisodinti Savo medelį. Medelių sodinime dalyvavo gausus gyventojų būrys. Visi pasižadėjo prisižiūrėti savo medelius ir tikimės, kad globos namų teritorijoje užaugs ir sužaliuos gražus beržynėlis.

Nuostabioji didžiadvasė Žemė – tai didelis lobis. Mūsų Žemė nuostabiai graži. Mokykimės pajusti ir įsileisti Žemės grožį į save.

„Žmonija turi suprasti, jog pasakymas „Su kitais elkis taip, kaip nori, kad elgtųsi su tavimi“ tinka kalbant apie gyvūnus, augalus ir daiktus lygiai taip pat, kaip ir kalbant apie žmones!” (Aldosas Makslis)

1096193163_89766224 1350236833_1111735772 1546592948_1061935270 894341380_1322070029

0 0 Balsai
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments