Nuo senų laikų manoma, kad pusiaužiemį iš savo olos apsidairyti išlenda barsukas ir stebi orą. Jeigu diena pasitaiko saulėta, tai barsukas pabūgęs savo šešėlio atbulas lenda atgal gilyn į olą – tuomet žiema dar tęsis ilgai. Jeigu diena apsiniaukusi, išlindęs iš olos eina pasivaikščioti, sugrįžta atgal ramus – pavasaris ateis netrukus. Taip pat ši diena siejama su meška, ji šią dieną verčiasi ant kito šono ir pradeda žįsti kitą leteną, bet tai tik artėjančio pavasario pranašai.
Pusiaužiemis – kalendoriaus taškas, reiškiantis virsmą į naują būseną, tai Pusiaužiemio šventė, kurią sausio 27 dieną (penktadienį) susirinko paminėti Didvyžių globos namų gyventojai ir darbuotojai. Kadangi sniego už langų tik prisiminimai, ilgos žiemos išėjimą, priartinant pavasarį smagia muzika, žaidimais ir šokiais – šventė vyko didžiajame kampelyje.
Skambant akordeono muzikai vyko įvairiausios rungtys – ėjimas žąsele, atbulomis, žaidimai kamuoliukais, lankais, rateliu. Taip pat gyventojai turėjo galimybę kurti paveikslus – mozaikas, kurie buvo įvertinti baigiantis šventei. Aktyviausieji rungčių dalyviai buvo paskatinti įvairiaspalviais balionais.
Graži Pusiaužiemio šventė baigėsi smagiais šokiais. Ši sportinė – meninė programa, visiems šventės dalyviams, suteikė daug gerų emocijų.

SPĮ užimtumo specialistės Vida Valentienė ir Jurgita Tamulevičienė