Rugsėjo 23 d. buvo minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. Lietuvos žydų tragediją prisimenant, globos namuose vyko minėjimas, kuriame dalyvavo bei Holokausto aukas pagerbė Izraelyje gyvenantis, Vilkaviškio rajono garbės pilietis Ralfas Selindžeris (Ralph Salinger), taip pat profesionalus gidas iš Varšuvos, kultūrinės ir istorinės bendruomenės „Žydai Rytų Prūsijoje“ įkūrėjęs – Maiklas Laizerovič (Michael Leiserowitz). Skaudžiai sukakčiai ir įvykiams prisiminti skirtame renginyje svečiai papasakojo ir skaidrių formatu pateikė daug įdomios istorijos apie Lietuvoje gyvenusią gausią žydų bendruomenę, puoselėjusią savitą kultūrą, tradicijas.
Istorinę atmintį gvildenantis Ralfas Selindžeris, šiandien yra susisiekęs su apie 300 Žydų šeimų, kurių šaknys yra Vilkaviškyje, susidomėjimas grindžiamas noru atrasti kaip jo šeima čia gyveno nuo 1804 m. iki 1941 m.
Jau surinktą informaciją nuo 2006 m. apie žydus Vilkaviškyje, galima rasti  http://www.jewishvilkaviskis.org/.
Didžiausią padėką reiškiame svečiams, tariame ačiū susikalbėti padėjusiai, gausų žinių ir patirties bagažą turinčiai, profesionaliai gidei Irmai Maurienei.