Liepos pabaigoje vyko prevencinė popietė ,,Sveika gyvensena“. Joje dalyvavo ketvirtos ir penktos grupių gyventojai. Popietės metu prisiminėm, kokie pagrindiniai veiksniai padeda geriau jaustis ir sveikiau gyventi. Visi vienareikšmiškai pritarė, kad tai – sveika mityba, vanduo, miegas, fizinis aktyvumas, bendravimas, turiningas laisvalaikio praleidimas ir dar daugybė kitų veiksnių.

O mūsų popietė buvo orientuota į sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą, nes vasara padovanojo mums ne tik puikų orą, bet ir gausybę soduose bei daržuose užaugintų  uogų, daržovių.

Visi kartu prisiminėm, koks vaisius ar daržovė mažina cholesterolio kiekį kraujyje, kas valo kraujagysles, kas gerina regėjimą, virškinimą, kas padeda sumažinti svorį, skausmus ar pakelti nuotaiką ir t.t.. Popietės metu spėjome ir minėme mįsles, kurių atsakymai buvo susiję su vaisiais ar daržovėmis. Teisingai atsakiusiems lijo ,,agurkų lietus“. O kaip ,,Sveikos gyvensenos“ popietė be fizinio aktyvumo?.. Tai teko ir riestis, ir tiestis, pakilnoti kojas, pagauti kamuolį ar basomis pabraidyti pievoje.  

Socialinė darbuotoja Ona Šernienė