8-os grupės bendruomenė surengė prevencinę popietę „Medaus nauda žmogaus organizmui“.  Jos metu diskutavome kas yra medus.  Taigi medus – tai bičių ir augalų bendras gražaus bendradarbiavimo pavyzdys. Augalai bites vilioja ir apdovanoja nektaru, kad šios juos apdulkintų ir jie galėtų plisti bei daugintis. Nuo to, iš kokių augalų renkamas nektaras ir priklauso kokia bus medaus sudėtis. Lietuvoje populiariausios medaus rūšys:  liepų, pavasarinis medus (rapsų, sodų), miško ar grikių medus. Kadangi jis beveik vienintelis bičių maistas, natūralu, jog jame bus visų gyvybei palaikyti reikalingų medžiagų, todėl medus pasižymi labai įvairiomis sveikatinančiomis savybėmis. Medus padeda gyti žaizdoms, padeda mūsų nervų sistemai išlikti jaunesnei ir ramiau reaguoti į stresą.

Vyrai padiskutavę apie medų nutarė jį paragauti su baltu sūriu, batonu, pyragu… pasigardino liepžiedžių arbatą ir dar ilgai šnekuščavosi  apie medaus naudą žmogaus organizmui.

P.S. Nuoširdžiai dėkojame savo likimo draugo, Augtumo Pėtelio, tėveliams už mums padovanotą medų. Jų  dėka galime nevaržomai pasmaližiauti medumi.

Socialinė darbuotoja Vaida