Sausio 27 dieną devyniems Didvyžių socialinės globos namų ir grupinio gyvenimo namų gyventojams, kartu su Vilkaviškio miesto bendruomenės nariais dalyvavusiems mokymuose „Darbas – žmogaus gyvenimo kokybė“, buvo įteikti baigimo pažymėjimai. Mokymai, kuriuos organizavo  asociacijos Marijampolės apskrities moters veiklos centras, prasidėjo dar 2020 metų pavasarį.  Projekto tikslas – socialinę atskirtį patiriantiems asmenims padėti integruotis į darbo rinką ir įveikti socialinę atskirtį.

Asmens užimtumas darbo rinkoje – viena esminių sąlygų, kad žmogus jaustųsi socialiai įtrauktas. Neįgalus žmogus nori  būti toks pats lygiateisis visuomenės narys, kaip bet kuris iš mūsų.  Neįgaliesiems, kaip ir sveikiems žmonėms, darbas reikalingas ne tik dėl pajamų, bet ir kaip savęs įprasminimo galimybė, atrandant savo stipriąsias savybes bei suteikianti didesnio pasitikėjimo savimi. Tačiau  įsidarbinti – nemenkas iššūkis kiekvienam, o neįgaliajam –  tai tikrai didelis iššūkis. Todėl pasiūlymas dalyvauti šiuse mokymuose gyventojams buvo puiki galimybė  įgyti žinių, darbinių įgūdžių,  susipažinti su profesijomis ruošiantis savarankiškam darbiniam gyvenimui. Mokymų programa buvo teorinio ir praktinio pobūdžio.  Gyventojai lankė užsiėmimus, kuriuose mokėsi kompiuterinio raštingumo, bendravimo, anglų kalbos pagrindų, profesinės etikos ir darbo kultūros, susipažino su paklausiomis specialybėmis. Mokymų dalyviai turėjo galimybę pasinaudoti teisininko, psichologo, socialinio darbuotojo paslaugomis. Praktiniai užsiėmimai vyko Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje. Mokymų dalyviams buvo pasiūlyta  susipažinti su virėjo  profesija, atliekant praktinius darbus. Profesijos mokytoja Lina Urbšienė Didvyžių socialinės globos namų gyventojams vedė mokymus pagal programas „Saldžiųjų patiekalų gaminimas“, o grupinio gyvenimo namų gyventojams „Tautinio paveldo patiekalų gaminimas“. Gyventojai ne tik mokinosi gaminti patiekalus, tačiau turėjo galimybę teorijos užsiėmimuose įgytas žinias ir įgūdžius pritaikyti realioje darbo vietoje, įgyti praktinių gebėjimų darbui su virtuvės įrengimais, mokėsi, kaip tinkamai elgtis darbo vietoje ir įsidarbinant.

Nors mokymus buvo planuojama užbaigti per metus, tačiau dėl šalyje susidariusios ekstremalios padėties ir paskelbto karantino, užsiėmimai užsitęsė. Mokymų dalyviams prireikė nemažai laiko, kantrybės,  užsispyrimo ir valios pastangų,  tačiau dabar  visi jau gali džiaugtis pasiekę užsibrėžtą tikslą.  Įvykdę  mokymų  programos reikalavimus, atlikę praktines užduotis, jie savo rankose jau laiko mokymų baigimo pažymėjimus. Gyventojai labai džiaugiasi, jog galėjo dalyvauti šiuose mokymuose. Jiems tai neįkainuojama patirtis ir žinių bagažas. Neabejojame, jog įgyti gebėjimai padės jiems ateityje siekiant tikslų profesinėje srityje.

Didvyžių socialinės globos namų

Grupinio gyvenimo namų padalinio

Socialinė darbuotoja Lolita Muraškauskienė