Kovo 21 d. minima pasaulinė žmonių su Dauno sindromu diena. Minint šią dieną ir išreiškiant palaikymą bei toleranciją Dauno sindromą turintiems žmonėms, visame pasaulyje mūvimos skirtingos vienos poros kojinės, simbolizuojančios kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Kiekvienoje žmogaus organizmo ląstelėje yra branduolys, kuriame saugoma visa genetinė informacija. Genai yra atsakingi už įgimtus bruožus ir yra susigrupavę į strypo pavidalo struktūras, vadinamas chromosomomis. Paprastai kiekvienos ląstelės branduolys turi 23 chromosomų poras, kurių pusė yra įgimta iš kiekvieno tėvo ir motinos. Dauno sindromas diagnozuojamas tada, kai asmuo turi pilną arba dalinę papildomą 21-ąją chromosomą. Taigi, Dauno sindromas nėra liga, tai dėl įgimto 21 chromosomos defekto pasireiškiantis genetinis sutrikimas ir šie žmonės taip pat moka užjausti, paguosti, šypsotis.

8 grupės gyventojai ir darbuotojai jau kelinti metai prisijungia prie šios akcijos ir visą dieną vaikščioja skirtingomis kojinėmis. Sužinojo, kad žmonės su Dauno sindromu yra tokie patys, kaip ir kiti, tik dažniau draugiškesni, meilesni, geranoriškesni, jautresni ir vadinami saulytėmis.

                      Dalyvaudami šioje akcijoje formuojame teigiamą požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų ir jų šeimų integraciją į visuomenę.

Socialinė darbuotoja Vaida Pautienienė