Rugpjūčio 17 d. Didvyžių socialinės globos namų 8 grupės gyventojai rinkosi į prevencinę popietę „Kaip apsisaugoti nuo karščio?“ kurios metu socialinė darbuotoja Vaida kartu su bendrosios praktikos slaugytoja Vida, pristatė vaizdinę informacinę medžiagą apie kaitrą, su grupės gyventojais analizavo ir aptarė Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas dėl karščio. Visi drauge nusprendė, kad karščiai labiausiai veikia mažus vaikus, vyresnio amžiaus žmones, senjorus.

            Bendrosios praktikos slaugytoja Vida pabrėžė, kad net sėdint pavėsyje galima perkaisti, nes šiuo metu yra nemaža oro drėgmė. Taip nutinka dėl to, kad dėl didelio karščio išsiplečia kraujagyslės, todėl senjorai, net ir būdami pavėsyje, gali perkaisti. Norintiems išvengti sveikatos sutrikimų per karščius, slaugytoja rekomendavo nebūti karštyje, stengtis būti uždarose patalpose, būnant lauke visada dėvėti galvos apdangalą  bei gerti pakankamai skysčių.

            Žmonės kiekvienas savaip toleruoja karštį, todėl pavojingoji riba yra individuali. Tačiau visiems karštu oru reikėtų laikytis atitinkamų rekomendacijų: palaikyti namų aplinką vėsią, vengti karščio, palaikyti tinkamą (vėsią) kūno temperatūrą bei gerti daug skysčių.

            Aptarėm, kokius gėrimus gerti, o kokių negerti, kaitinant kaitrai? Atsigaivinti labiausiai tinka vaisių ir daržovių sultys bei arbatos. Jose pakanka mineralinių druskų, kurių stokoja ištroškusio žmogaus organizmas. Gerti reiktų aplinkai artimos temperatūros arba vos vėsesnį gėrimą. Diskutavome, kad karštu metu netinka saldūs gėrimai, jie nenumalšina troškulio, o papildomas cukraus kiekis padidina vandens šalinimą iš organizmo. Gėrimai su ledu karštyje taip pat nemalšina troškulio, o gerdamas ledinį skystį sukaitęs žmogus gali peršalti. Toks gėrimas atšaldo gerklę ir skrandį, o troškulio pojūtis sugrįžta greitai ir karštį pakelti tampa dar sunkiau.

            Apibendrinant popietę „Kaip apsisaugoti nuo karščio?“ galime teigti, kad neabejojame saulės nauda, tačiau mėgaudamiesi vasaros šilumos teikiamais malonumais, nepamiršime saiko ir rūpinsimės savo sveikata.

Socialinė darbuotoja Vaida Pautienienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Vida Reinikovienė